• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/aliaydin1980@gmail.com
  • https://plus.google.com/aliaydin1980@gmail.com/posts
  • https://www.twitter.com/aliaydin1980@gmail.com

Üstün yetenek devam

Yaş Grubu: 3-6 yaş
MİNİKLER DAHİ AKADEMİSİ PROGRAMI

MİNİKLER DAHİ AKADEMİSİ Programı alanında uzman kişilerin deneyimleri sonucu ortaya çıkmış mükemmel bir programdır. 

MİNİKLER DAHİ AKADEMİSİ bireylerin tam beyin gelişimini sağlamak için tasarlanmıştır. Programa dahil olacak olan öğrenciler üstün yetenek tanılaması ile alınacaktır.
İçerik: 
Mental Aritmetik
Satranç
Günlük İngilizce
Zeka Oyunları
Yaratıcı Drama
Dikkat&Konsantrasyon Geliştirme
Değerler Eğitimi
Origami
Bilimsel Deneyler
Müzik
Yaratıcı Resim
Spor

3-6 yaş için hafta içi tam gün, diğer yaş grupları için okul saatleri dışında  işlenecek bu danışmanlık konuları ile çocuğumuzun duygusal, zihinsel, bedensel, ruhsal ve sosyal gelişimi sağlanacaktır.

Üstün veya Özel yetenekli Çocuklar; Zeka, yaratıcılık, sanat, liderlik kapasitesi veya akademik alanlarda yaşıtlarına göre yüksek düzeyde performans gösterdiği; alan ve konu uzmanları tarafından tanımlanan çocuklardır.
Üstün veya özel yetenekli çocuklar, yeteneklerini geliştirmek için özel eğitim ve faaliyetlere ihtiyaç duyan çocuklardır.
Menarit Balıkesir; Balıkesir'de bu alandaki açığı kapatıyor. Üstün yetenekliler için danışmanlık eğitimi alan ODTÜ'lü eğitmenleriyle sizlerle.

Hepimiz çocuklarımızın başarılı birer birey olmasını isteriz. Fakat ne yazık ki son dönemlerde anne-babaların çocuk başarısı için gösterdiği eforu çocuklarımız sergilemiyorlar. Bilgisayar ve televizyon bir virüs gibi çevrmizi sarmış ve çocuklarımızın beyninin giderek hantallaşmasına ve gerçek dünyadan kopmasına yol açmaktadır.
Kimi ebeveyn çözüm olarak bilgisayar ve televizyonu kaldırmakta buluyor fakat yine de istenilen sonucu elde edemiyorlar. Hatta çocuklar başka daha kötü alışkanlıklar edinebiliyor. 
Ev içerisinde çocukların tutumları yüzünden aile içi şiddete varan anlaşmazlıklar yaşanıyor, çatışmadan kaçınmak isteyen ebeveynler arasında anlaşmazlıklar olabiliyor, çocuklarda bu durumu kullanarak istedikleri gibi TV-bilgisayar kullanmaya devam ediyorlar. 
Peki ne yapmalı? 
Öncelikle anne-babalara tavsiyemiz: “Çocuk için birbirinizi yıpratmayın”
Burada yanıt çocuklarımızın ve kendimizin zamanını televizyon yerine  dolduracak etkinlikler bulmak. Mentarit mental Gelişim Programı yalnızca çocuğun eğitimi ile ilgilenmez. Aynı zamanda veli eğitimi iile de ilgilenir. Çünkü eğitim üç ayaklı bir tabure gibidir. Aile-Çocuk-öğretmen. Eğitim kurumları genelde aileyi unutur. 
İşte biz farkımızı burada ortaya koyuyoruz. Kurumlarımızın olduğu bölgeler dahi çok olumlu olarak etkileniyorlar. Devlet okulları ve özel okullar bizim yaptığımız etkinlikleri yaptımaya başlıyor. Bu da bize gurur veriyor. Biz Türkiyemizin gelişmesi için yola çıktık.
Hedefimiz; Dikkat ve konsantrasyon sorunlarını aşmış, özgün düşünceler üretebilen ve bunu faaliyete sokma cesareti olan bireyler yetiştirmek.
Haydi siz de çocuğunuzun hayatında olumlu yönde kalıcı bir değişiklik yapın ve ona yapacağınız en önemli yatırım için adım atın. 
Çocukluk döneminde alacağınız bu paha biçilmez eğitim için hemen bir Mentarit Eğitim Danışmanlığına kaydınızı yaptırın. 
  ÜSTÜN YETENEKLİLER AKADEMİSİ Programı Sonrası Çocuklarımızda gerçekleşen değişimler:
1) Yüksek konsantrasyon
2) Sayısal işlemlerde hız
3) Özgün düşünme yeteneği
4) Sözel derslerde yüksek başarı
5) Yüksek analiz gücü
6) Hüçlü hafıza
7) Sürdürülebilir odaklanma gücü
8) Güçlü imgeleme yeteneği
9) Kendine güven
10) Yüksek Hızlı düşünme yeteneği
11) Yüksek Hızlı öğrenme yeteneği
12) Toplumsal değerlere bağlılık
13) Ani kararlar verme yeteneği
14) Farklı açılardan öğrenme yeteneği
15) Başarılı olma isteği
16) Yüksek duygu ve öfke kontrolü
17) Okul ve çalışma sevgisi
18) Planlama ve sıralama yeteneği
19) Kinestetik becerilerde gelişim
20)  Boş zamanlarını olumlu aktivitelerle değerlendirme